Αθλητισμός Ανακοινώσεις

Η ΟΜΑΔΑ ΒΟΛΕΫ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΣΤΗ Β΄ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΓΕΛ – ΕΠΑΛ, ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

Η ομάδα μας βόλεϋ (πετοσφαίρισης) μαθητριών, συνεχίζοντας τη νικηφόρα της πορεία στους αγώνες της Β΄ φάσης, σε επίπεδο Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος, επικράτησε πανηγυρικά στον προκριματικό αγώνα με σκορ 2-0 σετ της ομάδας του 1ου ΓΕ.Λ. Αμαλιάδας, σήμερα Τετάρτη 6-3-2024, στο Κλειστό Γυμναστήριο του Δ.Α.Κ. Μεσολογγίου.

Προκρίθηκε με αυτόν τον τρόπο στον επόμενο αγώνα της Β΄2 φάσης των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας – Κύπρου στο Ομαδικό Άθλημα της Πετοσφαίρισης (βόλεϋ) μαθητριών σχ. έτους 2023-2024, στον οποίο θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα του 11ου ΓΕ.Λ. Πάτρας, την Παρασκευή 8-3-2024, στο Κλειστό Γυμναστήριο του Παπαχαραλαμπείου Αθλητικού Κέντρου Ναυπάκτου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του Λυκείου μας συγχαίρουν ολόθερμα τις πρωταθλήτριες μαθήτριες της ομάδας βόλεϋμπολ (πετοσφαίρισης) για την τέταρτη κατά σειρά νίκη και την πρόκρισή τους στον τελικό αγώνα της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος, καθώς και τους προπονητές τους, καθηγητές Φυσικής Αγωγής κ. Ζέρβα Ηλία – κ. Αντωνίου Βασιλική, και εύχονται πρόκριση στους αγώνες μεταξύ Περιφερειών. Μας κάνατε υπερήφανους για την αγωνιστικότητα και το αθλητικό ήθος που επιδείξατε στους τέσσερις αγώνες που παίξατε μέχρι σήμερα. Μπράβο σας!!!

viber image 2024 03 06 21 51 04 649
IMG 2287

Την ομάδα αποτελούν οι μαθήτριες: Σταμάτη Νίκη, Καραΐσκου Αριστέα-Μαρία, Σταυροπούλου Αικατερίνη, Παπαϊωάννου Εμμανουέλα, Ρούμπα Ηλιάνα, Σφήκα Μαρία, Φασούλη Βασιλική, Καραχάλιου Άννα-Μαρία, Κώστα Μυρτώ, Παπαχαραλάμπους Ηλέκτρα.